شروع گفتگوبا مشــــاوریــــن در تلگـــرام@sourcesaazbot
کانال تلگرام سایت صفحه اینستاگرام سایت راهنمای خرید از سایت
در آمدزایی
سورس مدیرت گروه حرفه ای و کامل
سورس ساز
آیا میدانید …
سورس ساز

سورس ساز

سورس فروشگاه ساز پیشرفته
فروشگاه ساز
خرید هاست ربات

۸ نکته مهم برای استخدام سئوکار سایت

۸ نکته مهم برای استخدام سئوکار سایت

اگر صاحب یک کسب و کار اینترنتی باشید، احتمالش خیلی کم است که تا حالا کلمه سئو را نشنیده باشید و با این کار آشنا نباشید.

سئو یکی از بهترین روش های پیدا کردن مشتریان جدید برای وبسایت های فروشگاهی است، اما این کار کاملا تخصصی و کمی زمان بر است به همین خاطر اکثر کسب و کارهای اینترنتی، در ابتدا به سراغ اینکار نمی روند.

اما بعد از مدتی که از فعالیت یک وب سایت گذشت و به درآمدزایی اولیه رسید، اکثر مدیران وبسایت ها به فکر استخدام سئوکار سایت می افتند تا وبسایت خودشان را سئو کنند. در این مقاله می خواهیم ۸ نکته مهم را به شما بگوییم که باعث می شود با آگاهی بیشتری به استخدام سئوکار سایت بپردازید.

اگر برای وبسایت خودتان به دنبال یک سئوکار حرفه ای می گردید، توصیه می کنیم مقاله ۸ نکته مهم استخدام سئوکار سایت را بخوانید.

برای استخدام سئوکار سایت باید چه نکاتی را در نظر بگیرید؟

اگر قصد استخدام سئوکار حرفه ای و متخصص را دارید، باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

 1. نمونه کارهای سئو را جدی بگیرید
  برای استخدام سئوکار سایت ، یکی از مهمترین نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که حتما از فرد موردنظر نمونه کارهای سئو درخواست کنید تا ببینید این فرد قبلا سابقه کار سئو به صورت حرفه ای است یا خیر. سئو یک عملیات کاملا حساس و تخصصی است و یک اشتباه کوچک در سئو کردن وب سایت شما می تواند باعث مشکلات بزرگی شود و وبسایت شما را از نتایج گوگل حذف کند. پس حتما نمونه کارهای سئوکار موردنظرتان را بررسی کنید و اگر به آن فرد مشکوک بودید، حتما با مدیران وب سایت هایی که نمونه کار او هستند تماس بگیرید و تحقیقات خود را جدی تر انجام دهید.
 2. با افراد یا شرکت های معتبر همکاری کنید
  دومین نکته مهم در استخدام سئوکار سایت ، این است که حتما فرد یا شرکت موردنظر شما معتبر باشد. افراد و شرکت های زیادی را دیده ایم که ادعای حرفه ای بودن در زمینه سئو دارند اما باعث تلف شدن وقت و هزینه مشتریان خود می شوند و در نهایت هم نتیجه ای برای مشتری خودشان در بر ندارند. پس حتما دقت کنید فرد یا شرکت موردنظرتان سئوکار حرفه ای بوده و در این زمینه معتبر باشد تا از مشکلات احتمالی که ممکن است برای وبسایت شما به وجود بیاید، جلوگیری کنید.
 3. قرارداد سئو را فراموش نکنید
  اکثر مشکلات ما، بخاطر عدم شفافیت کارها و قراردادهایمان است. نکته ی مهمی که باید در استخدام سئوکار سایت در نظر بگیرید، این است که حتما قرارداد سئو بنویسید تا پولی که پرداخت می کنید هدر نرود و دقت کنید که در قرارداد سئو، حتما خواسته های شما، کلمات کلیدی موردنظرتان، زمان تحویل پروژه توسط سئوکار، هزینه کل پروژه، زمان شروع پروژه، کارهایی که باید توسط سئوکار انجام شود و… ذکر شود تا بعدها نگرانی بابت این موضوع نداشته باشید و بتوانید با اطمینان کامل شاهد رشد سئو وبسایت خودتان باشید. همچنین سعی کنید در صورت امکان این مورد را هم در قرارداد ذکر کنید که وبسایت شما صحیح و سالم به سئوکار تحویل داده شده است و رتبه های فعلی وبسایتتان در گوگل را ذکر کنید تا در صورت به وجود آمدن مشکلات، بتوانید حق خودتان را مطالبه کنید. البته گفتنی است که شرکت ها یا افراد معتبر روش کاری خودشان را دارند و به خاطر اعتباری که دارند، هرگز بابت انجام پروژه ای کم کاری نمی کنند و برای کار با این دسته از افراد یا شرکت ها، قراردادهای سفت و سخت نیاز نیست ولی شفافیت قرارداد همیشه مهم است.
 4. گزارش ماهانه دریافت کنید
  یکی از مهمترین نکاتی که باید انجام شود، این است که از سئوکار خودتان گزارش ماهانه دریافت کنید و اگر خودتان آشنایی خوبی با سئو ندارید، حتما چند مقاله را در این زمینه مطالعه کنید تا بتوانید آشنایی نسبی با این کار پیدا کنید و گزارش های ماهانه را بررسی کنید. ارائه گزارش ماهانه از روند پیشرفت و رشد سئو سایت شما، می تواند سئوکار را ملزم به انجام منظم کارهای سئوی وبسایت شما کند و این کار باعث پیشرفت سریعتر سئوی وبسایت شما خواهد شد. پس حتما از سئوکار خودتان بخواهید یک گزارش کامل ماهانه در خصوص روند پیشرفت سئوی وبسایت شما در کلمات کلیدی موردنظرتان به شما ارائه دهد تا بتوانید بیشتر در جریان کار سئو قرار بگیرید و از نگرانی هایتان کم شود.
 5. در ابتدا قرارداد ۳ ماهه ببندید
  خیلی از صاحبین کسب و کارهای اینترنتی، در دام سئوکارهای نابلد می افتند و پول خیلی زیادی را هم بابت این کار پرداخت می کنند اما در نهایت به هیچ نتیجه ای نمی رسند و پولشان هم هدر می رود. به همین خاطر ما توصیه می کنیم اگر به شرکت یا فرد سئوکار خودتان اعتماد کافی ندارید، در ابتدای کار هرگز قرارداد بلند مدت نبندید و یک قرارداد حداکثر سه ماهه داشته باشید تا با روند کاری سئوکار آشنا شوید و بعد از آن در صورت رضایت قرارداد بلند مدت ببندید. خیلی از سئوکارهای نابلد به شما می گویند قرارداد بلند مدت داشته باشید چون کلمات کلیدی شما سخت است و…، اما بد نیست بدانید اکثر کلمات کلیدی در صورت انجام خوب عملیات سئو، در بازه زمانی حداقل تا صفحه دوم گوگل می رسند، پس شما میتوانید به سئوکار خود فرصت بدهید تا در سه ماه خودش را نشان دهد و بعد از این موضوع، قرارداد حرفه ای تر و بلندمدت تری را با او ببندید.

 6. نگذارید با کلمات پیچیده شما را گیج کنند
  اکثر اوقات وقتی با افراد فنی و سئوکارها صحبت می کنید، با کلمات فنی و پیچیده و به قول خودشان حرفه ای، شما را گیج می کنند و در نهایت متوجه نمی شوید که چطور شما را راضی کرده اند تا با آنها قرارداد ببندید. همانطور که گفتیم شفافیت موضوع مهمی است و شما حتما باید در جریان کاری که می خواهید برای وبسایتتان انجام شود قرار بگیرید. پس باید از سئوکار بخواهید کارهایی که قرار است روی وبسایت شما انجام شود را به صورت کاملا واضح برای شما بیان کند تا در جریان آنها قرار بگیرید. همانطور که در موارد قبلی گفتیم، بهتر است قبل از صحبت با یک سئوکار، حداقل سه، چهار مقاله در زمینه ی سئو مطالعه کنید تا متوجه روند کلی این کار شوید و بدانید فرد یا شرکت موردنظر شما در مورد چه چیزهایی صحبت می کند تا سرتان کلاه نرود.
 7. پرداخت هزینه ها را فاز بندی کنید
  معمولا شرکت ها و افرادی که به صورت حرفه ای کار سئو انجام می دهند، هزینه ها را به صورت ماهانه دریافت می کنند که این مدل روش خوبی است چون هم خیال شما راحت تر است و هم آن شخص یا شرکت سر ماه به موقع پول خودش را دریافت می کند. اما افراد زیادی هم هستند که از شما می خواهند یکجا چند میلیون تومان پول به آنها پرداخت کنید. بازهم تاکید می کنیم اگر فرد یا شرکتی که کار سئو وبسایت شما را انجام می دهند خیلی معتبر نیستند یا به آنها اعتماد ندارید، حتما پرداخت مبلغ را فازبندی کنید تا سرتان کلاه نرود و پول نازنین خودتان را هدر ندهید. افراد زیادی را دیده ایم که چندین میلیون تومان پرداخت کرده اند و چندین ماه گذشته و حتی سئوکار یک عنوان مقاله را هم دستکاری نکرده است و دیگر خبری از سئوکار نشده است. پس به این موضوع هم توجه کنید و سعی کنید با شرکت یا فرد سئوکار توافق کنید که مبلغ به صورت ماهانه بعد از دریافت گزارشات روند پیشرفت سئوی وبسایت شما پرداخت شود.
 8. سئوکار خودتان را اذیت نکنید
  تمام نکاتی که گفتیم، مربوط به سئوکارها بود اما این نکته مربوط به خودتان است. با مدیران وبسایت زیادی برخورد کرده ایم که خودشان را عقل کل در زمینه سئو می دانند و خیلی زیاد در روند سئوی وبسایت خودشان دخالت می کنند. بهتر است نتیجه گرا باشید و کاری به روش انجام کار سئو توسط سئوکار خودتان نداشته باشید. دخالت زیاد شما در عملیات سئو، هم می تواند باعث کاهش تمرکز سئوکار شود و هم می تواند باعث شود سئوکار با شما لج کند و کارهای شما را به تعویق بیندازد یا اصلا کار شما را انجام ندهد و زمان شما تلف شود و خودتان اذیت شوید.

 

 

کار سئو کاری کاملا تخصصی، نیازمند تمرکز و زمان است و شما باید این تمرکز و زمان را به سئوکار خودتان بدهید.

 

در این مقاله ۸ نکته مهم استخدام سئوکار سایت را به شما گفتیم که می تواند به شما در پیدا کردن بهترین سئوکار کمک کند. امیدواریم این مقاله برای شما مفید باشد و با کمک نکاتی که ذکر کردیم، بتوانید در سریعترین زمان ممکن و بدون به وجود آمدن مشکلی، وبسایت خودتان را سئو کنید و از مزایای سئو بودن وب سایت از جمله افزایش تعداد مشتریان، افزایش فروش و معروفیت برند کسب و کار خود لذت ببرید.

از اینکه تا انتهای این نوشته با ما همراه بودید از شما بسیار متشکریم.

دسته بندی : وبلاگ
نویسنده : سورس ساز
تاریخ انتشار : ۲۷ / ۰۳ / ۱۳۹۸
بازدید : 121 بار
لینک کوتاه : https://sourcesaaz.ir/?p=1876
مطلب مفیدی برای شما بود ؟؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان

مطالب مرتبط ...

مشاهده وبلاگ

۱۰ نکته که در طراحی تجربه کاربری (UX) نباید فراموش کنید!

سورس ساز

طراحی تجربه کاربری (UX) چیست؟ طراحی تجربه کاربری یا User experience design به اختصار UX نامیده می شود، به فرایند درک و تجربه کاربر از کار با یک سیستم تعاملی گفته ...

ادامه توضیحات

روش غیر فعال سازی آپدیت خودکار وردپرس

روش غیر فعال سازی آپدیت خودکار وردپرس

چگونه آپدیت خودکار وردپرس را غیر فعال کنید؟ یکی از امکانات وردپرس، به روز رسانی خودکار آن است. هسته وردپرس، افزونه ها و قالب وردپرسی می تواند به صورت خودکار آپدیت ...

ادامه توضیحات

ثبت مکان (لوکیشن) بر روی نقشه اسنپ و تپسی

ثبت مکان (لوکیشن) بر روی نقشه اسنپ و تپسی

ثبت مکان (لوکیشن) بر روی نقشه اسنپ و تپسی همانطور که می دانید نقشه تاکسی اینترنتی اسنپ از سیستم OpenStreetMap که سیستمی متن‌باز و عمومی برای نمایش نقشه است استفاده می‌کند ...

ادامه توضیحات

تبلیغات سایت

مشاهده تعرفه


دیدگاه کاربران ...

  لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
  جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
  دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاه خود را بیان کنید