آخرین جشنواره قرن سورس ساز شروع شد

چگونه شغل دوم خود را انتخاب کنیم

656 - چگونه شغل دوم خود را انتخاب کنیم

افراد زیادی هستند که یک شغل نیاز های مالی آنها را برطرف نمی کند و به دلیل کمی وقت نمی دانند چگونه شغل دوم خود را انتخاب کنند. در این مقاله آی وحید سعی کردیم مشاغلی را بررسی کنیم که حالت شناور دارند و شما می توانید در وقت های آزادتان آن را انجام دهید.

انتخاب شغل دوم نیاز به ویژگی هایی دارد که با شغل اول هماهنگی داشته باشد ، همچنین بودجه کمی برای شروع احتیاج داشته باشد. در ادامه با مشخص کردن معیار ها و دسته بندی مشاغلی که می تواند آن ها را در لیست شغل دوم قرار دهیم با شما همراه خواهیم بود.

چه معیاری برای شغل دوم داشته باشیم

برای انتخاب شغل دوم اول نیاز به تغییر بزرگی در مدیریت زمانی دارید ، دوم باید به مهارت های خود فکر کنید و با تقویت یکی از آنها که البته انگیزه کافی به شما می دهد کار خود را آغاز کنید. فقط قبل از شروع به کار باید مواردی را بررسی کنید و برای رسیدن به نتبجه بهتر و سریع تر راه حل های ساده تر را در کار وارد کنید.

قدم اول : باید حدود میزان درآمد مورد نیاز خود را مشخص کنید

به عنوان مثال اگر بازه حقوقی خاصی را در نظر ندارید و می توانید زمان و انرژی بیشتری را برای رسیدن به خواسته ها بگذارید ، راه اندازی یک تجارت جدید یا طراحی فروشگاه اینترنتی یه راهکار عالی به حساب می آید. هر چند که در ابتدای راه با وجود صبر و تلاش درآمد مشخصی ندارد ولی می تواند آینده کاری خوبی را رقم بزنید.

در حالت دوم ممکن است برای رسیدن به نتیجه چندان فرصتی نداشته باشید و بدون سرمایه تصمیم بگیرید کمکی به مخارج خود از طریق تاکسی های اینترنتی کنید. در این صورت بازه درآمدی حتی می تواند دقیقا تعیین شود و جزئیات بیشتر مثل ساعات کار هزینه های دیگر درنظر گرفته شود.

قدم دوم : محل کار خود را انتخاب کنید

برخی ترجیح می دهند شغل دوم خانگی باشد و در فرصت زمانی بیشتر بر آن تمرکز شود. مشاغل خانگی با گستره وسیع و انعطاف پذیری بالا ویژگی های خوبی را برای افراد دارای محدودیت دارد. ( مانند افراد سن بالا ، زنان خانه دار و غیره ) مشاغل خانگی زمان دقیق و مشخصی ندارد و با در نظر گرفتن مهارت خاص شروع می شود. برخی از مشاغل خانگی می تواند نیز به صورت اینترنتی انجام شود و حتی تبدیل به صنعت بزرگ شود پس نباید مشاغل خانگی را دست کم گرفت.

دسته دوم مشاغل مثل بخش خدماتی مکان مشخصی ندارند و فرد مجبور است انرژی بیشتری را برای شغل دوم داشته باشد. پس قبل از اینکه تصمیمی قطعی برای شغل دوم داشته باشید و خیال پردازی کنید به میزان وقت و انرژی لازم توجه کنید و با توجه به همه شرایط تصمیم بهتری بگیرید.

قدم سوم : کاری را انتخاب کنید که با بقیه ابعاد زندگی شما سازگار باشد

همیشه لازم نیست یک شغل همه موارد رضایت بخش را داشته باشید ، پس اگر میزان درآمد برای شما اهمیت دارد، شغلی را پیدا کنید که حقوقش را به موقع دریافت کنید. با انجام کارهای داوطلبانه و کمک به دیگران در شغلتان حس با معنی بودن شغل را تجربه کنید یا سعی کنید روابط عالی بیرون از کار را فراهم کنید.

قدم چهارم : میزان سرمایه اولیه خود را بررسی کنید

حال اگر هیچ بودجه ای برای سرمایه گذاری ندارید ولی می توانید با یک آشنایی حداقلی با مبانی بازاریابی و کارهای اینترنتی بخصوص در زمینه کسب در آمد با موبایل به موفقیت برسند یا با دانش بیشتر به کمک شرکت در کلاس های حضوری یا غیرحضوری دید مناسبی از کسب و کار پیدا کنند.

قدم پنجم : مطمئن شوید که می توانید آن را مدیریت کنید

کسی که به دنبال شغل دوم است باید بداند که وقت بالایی را نمی تواند برای آن داشته باشد ، پس باید بتواند به اصطلاح آهسته و پیوسته کار خود انجام دهد و امکان انعطاف پذیری را دربرنامه کاری خود داشته باشد.

در ادامه همت و علاقه برای هر شغلی نیاز به روشن کردن وظایف دارد تا بتواند شروع و پایان مشخصی را در برنامه های هفتگی ، ماهانه و غیره داشته باشد.

قدم ششم : امکان پیگیری کسب وکار را با تلفن همراه بررسی کنید

با پیشرفت دنیای تکنولوژی بخصوص اپلیکیشن و نرم افزار های هوشمند اکثر کسب وکار ها امکان پیگیری و انجام را با تلفن همراه دارند. حتی کسب درآمد با موبایل یا تلفن همراه چندان کار سختی نیست و می توان از مسیر درست و اصولی به درآمد رسید.

راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی از طریق اپ ، اینستاگرام یا وب ، ادمین اینستاگرام ، تولید محتوا و موارد بسیار دیگر می تواند در این شرایط اقتصادی کمک بزرگی باشد. نکته مهم اینجاست که برای ورود به بازار اینترنتی حتمی لازم نیست مهارت جدیدی کسب کنید ، مثلا اگر تجارتی خوبی دارید ، می توانید مهارت و شغل کنونی خود را به بستر اینترنت بیاورید و فروش خود را چند برابر کنید.

قدم هفتم : با ایجاد وب سایت کار خود را ارتقا دهید

برخی از مشاغل با داشتن یک سایت می توانند کار خود را به مخاطبان بیشتری معرفی کنند ( بخصوص مشاغل خانگی که کار خود را تازه شروه کردند ) یا محصولات و خدمات خود را برای فروش به نمایش بگذارند. مثلا می توانید با یک سایت ورپرسی به خوبی آن را پشتیبانی و به طور منظم به روز رسانی کنید.

این مورد کاملا بستگی به شما و کارتان دارد مثلا اگر احساس می کنید توان مالی برای تامین هزینه ها ندارید می توانید وارد شراکت شوید و کسب وکار خود را گسترش دهید.

چند نوع شغل برای کسب درآمد داریم

شغل ها در دسته های مختلفی قرار می گیرند در این قسمت می توانید در دسته های مختلف پیشنهادات را نیز بررسی کنید در لیست مورد علاقه خود قرار دهید.

مشاغل آزاد

نویسندگان مستقل که می توانند به تولید محتوا ، تایپ ، ویراستاری و غیره مشغول شوند ، طراحان گرافیک به ایجاد لوگو ، بنر و غیره بپردازند و البته موارد بسیار دیگر که در دسته مشاغل آزاد قرار می گیرند.

مشاغل صنعت خدمات

صنعت خدمات از طرف مشتریان درخواست داده می شود که شغل هایی چون میزبانی ، پیشخدمتی در رستوران تا نمایندگی های خرده فروشی یا خدمات مشتری در مراکز تماس در این دسته قرار می گیرند. خوبی این مشاغل این است که اغلب نیمه وقت هستند یا حتی می تواند آن ها را ساعتی انجام داد.

مشاغل فصلی

این دسته از مشاغل برای کسایی که درآمد ماهانه چندانی ندارد مطمئنا نمی تواند مناسب باشد و ناچار به تغییر مدام آن هستند. شغل جشنواره تابستانی ، راهنمای تور حتی کارگران نگهداری از مسیر ها در این دسته قرار گرفتند.

بیزینس شخصی

گزینه دیگر برای هر فرد این می تواند باشد که ایده خود را تحت یک شرکت شروع کند ، راه اندازی مشاغل شخصی قطعا به زمان و تلاش زیادی نیاز دارد و به احتمال بالا شرایط چندان ایده آلی نخواهد بود. پس اگر علاقه زیادی به یک پروژه دارید می توانید تصمیم بگیرید این مسیر را تجربه کنید. در این راه می توانید مثلا از یک سایت شخصی استفاده کنید و خود را در آن حیطه کاری نشان دهید.

البته انتخاب چنین شغلی نیاز به مسئولیت پذیری فرد دارد که بتواند از پس مدیریت زمانی و انجام موارد ضروری بر بیاید.

در پایان

شغل دوم برای افراد زیادی هیجان انگیز است تا جایی که آن را شغل جانبی می دانند به دلیل اینکه به غیر از پول بیشتر ، راهی عالی برای دنبال کردن اشتیاق ، استعدادیابی ، کسب مهارت و آشنایی با افراد جدید است. البته برای انتخاب شغل مناسب نباید بیش از حد به نتیجه یا ناکارآمدی آن فکر کرد چرا که قرار است در لحظات فرافت شما باشد و احساس بهتری در کار ایجاد کند.

128

سورس ساز نام برندی است که در شهر تهران برای شروع فعالیت خود در دنیای اینترنت پایه گذاری کرده است . سورس ساز در سال اسفند ۱۳۹۷ فعالیت خودش را آغاز نموده است و هم اکنون ما یک تیم هستیم که با حداکثر توان برای رضایت شما تلاش می کنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان