معرفی ابزارهای کاربردی برنامه نویسان و طراحان | ۷ ابزار فوق‌العاده!

498 - معرفی ابزارهای کاربردی برنامه نویسان و طراحان | ۷ ابزار فوق‌العاده!

 

به عنوان یک برنامه نویس و طراح وب، از چه ابزارهایی برای طراحی بهتر و حرفه‌ای‌ استفاده می‌کنید؟ شاید محیط ویرایشگر کد یا برنامه فتوشاپ یکی از آن ابزارهایی باشد که توانسته به خوبی در طراحی صفحات وب راحت‌تر به شما کمک کند. اما تا الان به این فکر کرده‌اید که اگر این برنامه و برنامه‌های مشابه آن وجود نداشت دچار چه سختی‌هایی می‌شدید؟ و آیا فکر کرده‌اید که اگر برنامه های مشابه این وجود داشته باشد که بتوانند کارهای شما را آسان‌تر کرده و البته خروجی حرفه‌ای‌تری ارائه کنند، چه اتفاقی می‌افتد؟

خب راستش ده‌ها برنامه کاربردی وجود دارد که احتمالا شما آنها را نمی‌شناسید. پس چند دقیقه از زمانتان را صرف مطالعه این مقاله کوتاه کنید تا در آن با ابزارهای کاربردی برنامه نویسان و طراحان آشنا شوید. شاید این چند دقیقه زمان باعث صرفه‌جویی در چندین ساعت زمان آینده‌ای شود که قرار است صرف طراحی و برنامه نویسی کنید.

ابزار‌های کاربردی برنامه نویسان و طراحان

از هر دری سخنی! در ادامه قصد دارم ابزارهای کاربردی طراحان را به شما معرفی کنم و سعی کرده‌ام هر ابزار معرفی شده، مربوط به یک جنبه کاری از طراحان و برنامه نویسان باشد. در اصل تلاش کرده‌ام مقاله‌ای مشابه به یک “آچار فرانسه” برای شما بنویسم، امیدوارم از مطالعه آن لذت ببرید:

animista 2 - معرفی ابزارهای کاربردی برنامه نویسان و طراحان | ۷ ابزار فوق‌العاده!

Animista

انیمیستا ساخت انیمیشن های کدنویسی

یک ابزار فوق‌العاده کاربردی و البته دوست داشتنی، برای طراحی انیمیشن‌های css. ابزار Animista به شما کمک می‌کند تا با کمترین دانش و با استفاده از رابط کاربری به شدت جذاب برنامه، انیمیشن css مورد نظر خود را ساخته و از آن خروجی بگیرید.

sc1 animista 2 - معرفی ابزارهای کاربردی برنامه نویسان و طراحان | ۷ ابزار فوق‌العاده!

خیلی جالب است که با استفاده از Animista می‌توانید ویژگی‌های به شدت جذابی برای انیمیشن خود بسازید. از کاراکترهای مختلف تا تعیین جهت حرکت آن، سرعت و… به نظرم بهترین انتخاب این است که خودتان آن را نصب و دانلود کرده و قابلیت‌هایش را از نزدیک مشاهده کنید.

Adobe Photoshop 2 - معرفی ابزارهای کاربردی برنامه نویسان و طراحان | ۷ ابزار فوق‌العاده!

Adobe Photoshop

ادبی فتوشاپ

نرم افزار ادبی فتوشاپ یکی از قدیمی ترین و کاملترین ابزار های طراحی است که در آن می توانید به امور طراحی گرافیک های چاپی و طراحی های وب سایت بپردازید . این نرم افزار در تاریخ ۱۹ فوریه ۱۹۹۰؛ ۳۰ سال پیش منشتر شده و تا به امروز اپدیت شده است .

sc7 adobe photoshop 3 - معرفی ابزارهای کاربردی برنامه نویسان و طراحان | ۷ ابزار فوق‌العاده!

نرم افزار فتوشاپ یک نرم افزار ویرایشگر حرفه‌ای است و توسط شرکت Adobe توسعه یافته‌است که برای ساخت و ویرایش عکس‌ها بکار می‌رود. کاربردهای فتوشاپ را می‌توان گفت بخش عمده ای از محیط اطراف ما را در برگرفته‌است :پوسترهای تبلیغاتی ،کارت ویزیت، لوگو، بنرها، سربرگ‌ها ،رابط گرافیکی نرم افزارها و جلد کتاب و محیط‌های گرافیکی سایت‌ها همگی برای زیباتر شدن همگی باید با فتوشاپ طراحی بشوند .

slack 3 - معرفی ابزارهای کاربردی برنامه نویسان و طراحان | ۷ ابزار فوق‌العاده!

slack

اسلک ابزار مدیریت تیم و ارتباط سریع بین اعضای تیم

اگر از آن دسته برنامه نویسان و طراحانی هستید که باید برای فعالیت روی پروژه خود با چند نفر همکار دیگر فعالیت کنید و البته این فعالیت را به صورت دورکاری جلو ببرید، برنامه slack یک راهکار واقعا مناسب برای راحتی کارهای شما است.

sc3 slack 3 - معرفی ابزارهای کاربردی برنامه نویسان و طراحان | ۷ ابزار فوق‌العاده!

قبلا برنامه‌ها و ابزارهای مشابه دیگری برای برقراری ارتباط میان اعضای یک پروژه برنامه نویسی استفاده می‌شد، ابزارهایی مثل:

Campfire

HipChat

AOL Instant Messenger

و…

اما اسلک با قابلیت‌های متفاوت خود توانسته بقیه طراحان را متقاعد کند که کوچ به این اپلیکیشن انتخاب هوشمندانه‌تری است. دقت کنید که این ابزار کاربردی طراحان و برنامه نویسان در ۳ نسخه وب، اپلیکیشن موبایل و دسکتاپ قابل استفاده است. از جمله جزئیات آن هم می‌توان به وجود چت روم خصوصی، گروهی، ارسال پیام هشدار و… اشاره کرد.

w3 3 - معرفی ابزارهای کاربردی برنامه نویسان و طراحان | ۷ ابزار فوق‌العاده!

W3C Validator

چک ولید سایت ابزار بررسی سریع خطاهای کدنویسی سایت

یک دوست واقعی چه ویژگی‌هایی دارد؟ همه ویژگی‌های یک دوست خوب در ابزار W3C Validator وجود دارند! چطور؟ این یک ابزار برای بررسی کدهای وب سایتی است که شما طراحی کرده‌ یا در حال طراحی‌اش هستید، اما این ابزار مثل یک دوست، همه‌جوره با شما کنار می‌آید:

اول از همه اینکه به شما اجازه می‌دهد حتی کدهای خودتان را کپی کرده و در داخل فرم آن وارد کنید، سپس به بررسی آنها مشغول می‌شود. همینطور اجازه آپلود کدها به صورت فایل را به شما داده و حتی می‌توانید آدرس وب سایت خودتان را به آن بدهید تا کدها را به صورت خودکار بررسی کرده و خطاها و ایرادات را به شما گوشزد کند.

sc5 w3 3 - معرفی ابزارهای کاربردی برنامه نویسان و طراحان | ۷ ابزار فوق‌العاده!

علاوه بر این، مانند یک دوست واقعی تمامی ویژگی‌های بد و نسبتا بد را در مقابل چشمتان قرار داده و عنوان می‌کند تا بتوانید برای بهبودشان تلاش کنید! W3C Validator حتی به کوچکترین ایرادات کدنویسی شما هم پرداخته و اگر مشکلی داشته باشند آنها را به عنوان یک ارور نمایش داده و توضیح می‌دهد.

البته دقت کنید که این ایرادها صرفا هم ایرادهای خطرناکی نیستند و گاها تعداد زیادی از ارورهای نمایش داده شده در این ابزار کاربردی برنامه نویسان، صرفا پیشنهاداتی برای بهتر شدن ساختار کدنویسی کدهای شما است.

sketch 2 - معرفی ابزارهای کاربردی برنامه نویسان و طراحان | ۷ ابزار فوق‌العاده!

Sketch

اسکچ نرم افزار طراحی سیستم عامل های مک

اگر یک رایانه اپل دارید، نرم افزار فتوشاپ و ایلستریتور خودتان را حذف کنید، اسکچ آماده است تا به یک همراه واقعی شما در طراحی تبدیل شود! طبق گفته طراحانی که از نرم افزار اسکچ روی سیستم عامل مک خود استفاده می‌کنند، این یک ابزار بسیار مناسب و جایگزین برای فتوشاپ و دیگر نرم افزارهای طراحی است. اسکچ یک نرم افزار حرفه‌ای برای طراحی دیجیتال بوده و اینطور که معلوم است، قرار است به یک رقیب واقعی برای نرم افزارهای معتبر فعلی تبدیل شود.

sc6 sketch 3 - معرفی ابزارهای کاربردی برنامه نویسان و طراحان | ۷ ابزار فوق‌العاده!

شما می‌توانید از اسکچ برای:

  • طراحی رابط کاربری در سطح وب،
  • طراحی رابط کاربری موبایل،
  • آیکن‌ها،
  • پروتوتایپ،
  • و وایرفریم

استفاده کنید.

color adobe 2 - معرفی ابزارهای کاربردی برنامه نویسان و طراحان | ۷ ابزار فوق‌العاده!

Adobe Color CC

اوبی کالر ( رنگ ) ابزار انتخاب رنگ در یک طیف مشخص و ایده آل

خب حتی اگر یک طراح و برنامه نویس حرفه‌ای هم باشید، گاها برای پیدا کردن کد رنگ‌ها و بهترین ترکیب رنگ، نیاز به یک دستیار حرفه‌ای دارید. ابزاری kuler یکی از همان دستیارهای رایگان و کم‌توقعی است که می‌تواند به شما در زمینه انتخاب و پیدا کردن بهترین رنگ‌های موجود جهت طراحی کمک کند.

sc2 color adobe 2 - معرفی ابزارهای کاربردی برنامه نویسان و طراحان | ۷ ابزار فوق‌العاده!

البته دقت کنید که چند مدتی است این ابزار با کاربران ایرانی به مشکل خورده و علاقه زیادی به کمک کردن به آنها ندارد. بنابراین قبل از ورود به وب سایت آن و استفاده از قابلیت‌های فوق‌العاده‌اش در ترکیب و شناخت رنگ‌ها، از یک دستیار دیگر برای تغییر ip استفاده کنید…

tinypng 2 - معرفی ابزارهای کاربردی برنامه نویسان و طراحان | ۷ ابزار فوق‌العاده!

TinyPNG

تاینی پی ان جی ابزار فشرده سازی تصاویر مناسب برای برنامه نویسان

بخش زیادی از خروجی کار یک طراح وب و برنامه نویس در اینترنت، تصاویر هستند. یعنی بخش اعظمی از وب سایتی که قرار است آن را طراحی کنید به کمک تصویرها تکمیل می‌شود. در همین بین، یک ابزار عالی برای کاهش حجم تصاویر بدون افت کیفیت، می‌تواند باعث افزایش کیفیت کار شما در چشم مخاطبان شود. Tinypng ابزاری است که می‌توانید به کمک آن، حجم تصاویر را چندین برابر کاهش داده و چیزی از کیفیت آنها کم نکنید. البته دقت کنید که این ابزار، محصول شرکت گوگل است و گاها با ایرانیان سر ناسازگاری دارد، پس بهتر است برای ورود به Tinypng از ابزار تغییر ip که از آن برای ورود به kuler استفاده کردید، کمک بگیرید.

sc4 tinypng 1 - معرفی ابزارهای کاربردی برنامه نویسان و طراحان | ۷ ابزار فوق‌العاده!

کلام آخر

امیدواریم از مطالعه این مطلب لذت برده باشید. ما سعی کردیم در این مقاله ۷ ابزار کاربردی برنامه نویسان و طراحان را به شما معرفی کنیم. احتمالا با استفاده از این ابزارها می‌توانید به یک طراح حرفه‌ای‌تر تبدیل شوید… اگر شما هم ابزار معتبر و کاربردی برای طراحان و برنامه نویسان وب می‌شناسید، آن را در بخش نظرات معرفی کنید تا بعد از بررسی، نامش را به این مقاله اضافه کنیم. با آرزوی موفقیت.

126

سورس ساز نام برندی است که در شهر تهران برای شروع فعالیت خود در دنیای اینترنت پایه گذاری کرده است . سورس ساز در سال اسفند ۱۳۹۷ فعالیت خودش را آغاز نموده است و هم اکنون ما یک تیم هستیم که با حداکثر توان برای رضایت شما تلاش می کنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان